Sancerre Blanc „Le Chéne Marchand“, Lucien Crochet

900  vč. DPH

Skladem (dostupné na objednávku)

Katalogové číslo: 2004-17 Kategorie:

Popis

Gilles Crochet, syn dnes již penzionovaného Luciena Crocheta, si své mimořádné vinařské renomé plně zasluhuje. Jeho vína jsou přesně taková, jaký má být špičkový Sancerre. Minerální, šťavnatý, s dobře vyjádřenou „rodovou“ lahodností odrůdy Sauvignon Blanc. Rodinné vinařství spravuje 38ha vinic v obci Bué, v apelaci Sancerre. Díky rozmanitému geologickému složení půd v Bué, se kromě obvyklé odrůdy Sauvignon blanc mohou Crochetovi věnovat i odrůdě Pinot Noir, tedy vínům růžovým a červeným.

Sancerre Le Chéne Marchand je opravdu Gillesovým mistrovským dílem. Tento 100% Sauvignon blanc je vinifikován bez použití sudů, je velmi čerstvý, s osvěžujícími kyselinkami, s chutí a vůní citrusů, lučních květů a pylu. Hrozny pocházejí z nejlepší vinice ve vesnici Bué, z vinice Le Chéne Marchand, která se vyznačuje křídovým podložím se vrstvami jílu.

Víno má výborný potenciál ke zrání v lahvi, nejlépe chutná až tři a více roků po sklizni. Bude skvělým společníkem platýsovitých ryb s máslem a citronem, jako je kambala, mořský jazyk a halibut.

Další informace

Objem

Země původu

Druh vína

Typ vína

Ročník

Vinařský region

Odrůda

Obsah alkoholu

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.