Gourmet services je společnost dovážející do Čech klasická vína, především z Francie. S vinaři, našimi přáteli, spolupracujeme na osobní bázi, a stejně tak přistupujeme i k vám – jako k přátelům, se kterými se rádi podělíme o zážitky z vína. Nakupujeme přímo ve sklepích, často na alokace, protože někteří z našich vinařů mají limitovanou produkci. Své partnery ve Francii si vybíráme podle jednoduchého klíče. Buď zastupujeme vinařství s dlouhou tradicí, často počítanou na stovky let, nebo malá rodinná vinařství, ale vždy jsou to výrobci klasických gastronomických vín s vysokou kvalitou a se schopností zrát. Po dovozu vín do Prahy jsou lahve skladovány v podzemních sklepích v ideálních podmínkách až do doby, kdy jsou dodány zákazníkům. Gourmet services se specializuje na podporu nejlepších gastronomických provozů a poučených privátních zákazníků. Expertní tým společnosti garantuje vysokou kvalitu výběru vína i dalších služeb.

Champagne Henriot

Maison Henriot, založený roku 1808 Apolline Henriotovou, je jeden z posledních nezávislých domů v Champagne vlastněných původní rodinou. Vína jsou vždy elegantní, dokonale vyvážená s brilantním perlením a velice „vinným“ charakterem. Právě Champagne Henriot si v roce 1905 zvolil císař František Josef I. za své dvorní Champagne a stal se tak vlastně prvním dovozcem tohoto vína do českých zemí.

www.champagne-henriot.com

David, Gilles Crochet a Vít na mrazivé vinici Le Chéne Marchand, leden 2011.

F. Bergeronneau-Marion

Vinařství Bergeronneau-Marion je rodinný podnik s vlastní produkcí hroznů v obci Ville Dommange v Remešské vrchovině. Vinařství je pojmenováno po jedinečné, zhruba dvouhektarové vinici Clos de Bergeronneau, na plochách se starými i mladšími keři najdeme všechny tři hlavní odrůdy apelace s velkou dominancí Pinot noir a asi čtvrtinou Chardonnay. Bergeronneau vytváří klasická champagne vína s minerálním charakterem a dlouhým zráním na kvasničních kalech.

www.champagne-bergeronneau-marion.fr

David, Gilles Crochet a Vít na mrazivé vinici Le Chéne Marchand, leden 2011.

Lucien Crochet

Gilles Crochet, syn dnes již penzionovaného Luciena Crocheta, si své mimořádné vinařské renomé plně zasluhuje. Jeho vína jsou přesně taková, jaký má být špičkový Sancerre. Minerální, šťavnatý, s dobře vyjádřenou „rodovou“ lahodností odrůdy Sauvignon Blanc. Opravdu mistrovským Gillesovým dílem je pak Sancerre Le Chéne Marchand z nejlepší křídové vinice v Bué.

www.lucien-crochet.fr

Château de Tracy

Château de Tracy je vinařství, které je právem považováno za legendu. Bylo založeno roku 1396 a dodnes je ve vlastnictví skotsko-francouzské šlechtické rodiny d´Estutt. Vína Pouilly-Fumé z Tracy jsou taková, jaký je sám Hrabě Henry d’Estutt d’Assay. Aristokratická, uhlazená, plná elegance.

www.chateau-de-tracy.com

Jean-Claude Bessin

Když Jean Claude Bessin převzal před 19-ti lety toto historické vinařství od svého tchána, počala se nová kapitola domu. Původně architekt a především naprostý perfekcionista dovedl vína ze stařičkých vinic Chablis k dokonalosti.

Prieuré de Montézargues

Historické převorství, jehož kořeny sahají až do 12. století. Obhospodařuje 34 hektarů vinic apelace Tavel na kopcovitém pravém břehu řeky Rhône. Zdejší růžová vína vynikají elegancí, brilantní barvou a intenzitou.

www.prieuredemontezargues.fr

Château Le Sartre

Od chvíle, kdy se tohoto historického vinařství ujal vynikající oenolog René Leriche (v roce 1994), stoupá kvalita vín z tohoto panství takřka kontinuálně. Organické pěstování révy, vysoký věk vinic i precizní vinifikace dělají z vín Château Le Sartre jedno z nejlepších „value for money“ v celém Bordeaux.

www.lesatre.com

Château Vannières

Vína ze Château Vannières patří k absolutní špičce nejen v apelaci Bandol, ale i v celé jižní Francii. V nejlepších ročnících mohou vína ze starobylé odrůdy Mourvédre zrát celá desetiletí, dokladem čehož jsou i některé vzácné staré ročníky uložené v našich sklepích.

www.chateauvannieres.com

Domaine du Banneret

Domaine du Banneret je malým klenotem apalace Châteauneuf du Pape. Malým doslova – rodina Jeana Clauda Vidala hospodaří na pouhých 3 hektarech starých vinic, na kterých ovšem i tak pěstuje všechny povolené odrůdy Châteauneuf du Pape.

Triguedina, Jean-Luc Baldès

Již od roku 1830 pěstuje rodina Baldès svůj legendární Malbec v apelaci Cahors na jihozápadě Francie (Sud-ouest). Temperamentní a výrazná vína zrají v sudech, vyznačují se kromě kvality a charakteru také velkým potenciálem k lahvovému zrání. Specialitou vinařství je historická technika, kterou se vyrábí takzvané „černé víno“.

www.jlbaldes.com

Château Raymond-Lafon

Přírodně sladká vína v apelaci Sauternes. Hrozny Sémillon a Sauvignon blanc jsou redukovány na výnos pouhých 8,5 hl/ha! Medově sladké víno poté zraje tři roky v nových dubových sudech. Má extra velký potenciál k lahvovému zrání a hodí se nejen k tradičním husím játrům nebo ovocným dezertům, ale i k sýrům či pernaté zvěřině.

www.chateau-raymond-lafon.fr

Harald Hexamer

Riesling z oblasti Nahe v Německu. Herr Hexamer vytváří úžasné suché i sladké ryzlinky, řízné, osvěžující, květinového a citrusového výrazu, pocházející ze žulových skal v blízkosti městečka Meddersheim. Díky nižšímu obsahu alkoholu a typickému charakteru jsou jeho vína ideálním pitím pro slunečné jarní a letní dny.

www.weingut-hexamer.com

Klein Constantia

Významné jihoafrické vinařství založené roku 1685. Kromě suchých, bílých i červených vín, na kterých se podílejí známí francouzští vinaři z Bordeaux a Sancerre se Klein Constantia proslavila přírodně sladkým vínem Vin de Constance, které si našlo cestu na královské dvory i do klasické literatury.

www.kleinconstantia.com

Château La Nerthe

Château La Nerthe patří k nejstarším a také nejuznávanějším vinařstvím v Châteauneuf du Pape. Víno se tu pěstuje od roku 1560 a v 18. století se právě Château La Nerthe zasloužilo o celoevropskou slávu vín Châteauneuf du Pape. Již tehdy se zdejší skvostná vína dovážela na vybrané stoly v Anglii, Německu, Itálii a Španělsku. Dnes hospodaří Château La Nerthe na 90ti hektarech vinic s převážně starými keři. Průměrné stáří keřů je 40 let a nejstarší stále plodící vinice je z roku 1893! Vína ze Château La Nerthe jsou skvělou ukázkou tradičně vinifikovaných, velkých Châteauneuf du Pape.

Dominique Piron

Už více než 300 let a 14 generací kultivuje rodina Piron odrůdu Gamay v malém městečku Morgon, v srdci apelace Beaujolais. Nejen Cru Morgon, ale i Beaujolais-Villages ze žulového podloží je elegantním a jemným klasickým vínem, které se pro svou lehkost velmi hodí k mnoha pokrmům a sýrům. Vína rodiny Piron lze s úspěchem nechat vyzrávat ve sklepě, což je pro Beaujolais netypické, ale Morgon se bude zlepšovat i 5 -7 let od data sklizně.

www.domaines-piron.fr

Domaine de la Bretonnière

Rodinné vinařství ležící u města Nantes v apelaci Muscadet Sèvre et Maine sur lie, produkuje lehká a komplexní suchá bílá vína z odrůdy Melon. Jsou vynikající k mořským plodům, zejména ústřicím, které se ostatně kultivují v nedalekých sádkách u pobřeží Atlantického oceánu. Muscadet z Bretonnière je důkazem, že i skutečně levné víno může být perfektní.

Domaine de la Folie

Čistá, minerální a charakteristická vína z oblasti jižního Burgundska, učebnicový příklad apelace Rully. Ať bílá, či červená, všechna vína jsou citlivě zpracována v sudech a mají potenciál ke zrání. Dům vinařství je rodným domem Étienna-Julese Mareyho, vědce, lékaře a fyziologa, vynálezce chronofotografické pušky, která dokázala zachytit pohyb v jeho fázích rychlostí 12 obrázků za vteřinu. Marey ovlivnil nejen futuristy a abstraktní umělce (mj. Kupku a Duchampa), ale položil i základ, na němž byl sestrojen kinematograf.

www.domainedelafolie.fr

Antoine Jobard

Jedna z nejvyhledávanějších vín apelace Meursault, ale i samotného Burgundska. Antoine produkuje výhradně bílá vína z 5 hektarů vinic s extrémním potenciálem ke zrání. Vína jsou zušlechťována v dubových sudech, z nichž jen zlomek je nových. Elegantní, jemná a přitom plná, minerální vína proslavil Antoinův otec François, který v roce 2008 předal vedení vinařství synovi. Antoine změnil pouze etiketu, ne však puntičkářský přístup ve sklepě a pokoru vůči starým keřům révy. Naše roční alokace tvoří jen asi 400 lahví, z nichž polovina nese klasifikaci 1er Cru.

Baron Edmond de Rothschild

Pravnuk p. Jamese Rothschilda (majitele Château Lafitte Rothschild) pokračuje v rodinné tradici jak finanční tak i vinařské a kupuje v roce 1973 Château Clarke (Bordeaux, Listrac-Medoc) a Château Malmaison (Bordeaux, Moulis en Medoc), a zakládá vinařskou společnost Compagnie Vinicole Baron Edmond de Rothschild. Firma investuje do rekonstrukce a nové výsadby vinic a do nových akvizicí nejen ve Francii, ale i v ostatním vinařském světe- Jižní Afrika, Argentina, Španělsko a Nový Zéland.

Vinařství patří mezi velmi dobře hodnocená odborníky vín. Rodina Rothschildů tvoří vína s charakterem, s láskou a respektem k přírodě.

www.cver.fr