Champagne Grand Cru Noces de Craies extra brut, Marc Hebrart

2.290  vč. DPH

Není skladem

Katalogové číslo: 1036-16 Kategorie:

Popis

Marc Hebrart je malý, ale velmi zajímavý producent ve Vallée de la Marne. Vyrábí šampaňské s převahou odrůdy Pinot noir z vlastních vysoce kvalitních vinic v Mareuil, sousedící vesnici Aÿ. Chardonnay tvoří menší část jejich produkce a nepoužívají žádný Pinot meunier. Jean-Paul Hebrart, současný majitel a vinař, zdědil nemovitost po svých rodičích a od svých 19 let má na starosti každodenní chod. Vinařství převzal od svého otce Marca v roce 1997. Ten vyráběl šampaňské pod jménem Marc Hebrart od roku 1964. Vína z domu Marc Hebrart jsou plná a dokonale vyvážená. Hebrart hledá ve svých vínech eleganci a klade si za cíl vyvážit svěžest Chardonnay z Côte des Blancs s Pinot Noir z Mareuil.

Noces de Craies je 100% Pinot noir pocházející z nejlepších poloh Hébrart v Aÿ, včetně Cheuzette, Longschamps, Pruche, Chauffour a Pierre Robert. Všechny tyto vinice jsou staré více než 40 let.
Extra Brut Noces de Craies je bohaté, silné a výbušné víno, které vyzařuje intenzitu Pinotu s vrstvami křídových, slaných tónů. Překypuje vůní broskví, hrušek, čistého medu, bílých květů a čerstvého pečiva.

Další informace

Druh vína

Objem

Odrůda

Ročník

Typ vína

Vinařský region

Země původu

Obsah alkoholu